Spor Kamuoyuna Duyuru...

TÜRKİYE FAAL FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ BARTIN ŞUBESİNDEN
SPOR KAMUOYUNA DUYURU

Değerli Spor Severler:

03.02.2019 tarihinde saat 14.00’da Bartın Ömertepesi stadyumunda oynanan Bartın Gençlikspor – Bartın Anadolu İhlspor müsabakası içerisinde oyundan ihraç edilen Bartın Gençlikspor futbolcusu E.K. ilimiz hakemlerinden Volkan ARDIÇ’a müsabaka sonrasında araçla hareket halindeyken küfür etmiş ve hakaretlerde bulunmuştur. Müsabaka hakemimiz oyuncu hakkında şikayette bulunmuştur.
Ardından Bartın ASKF İl Disiplin Kurulu tarafından dernek üyemiz ve il hakemimiz Volkan ARDIÇ’ a ‘’19.02.2019’’ tarihli kararla 21 gün Hak Mahrumiyeti cezası verilmiştir. Hukuksuzca ve  bu trajıkomik karar sonrasında yapılmış olan itiraz neticesinde cezanın iptaline karar verilmiştir.
Son zamanlarda sahalarımızda görülen şiddet olayları hepimizi derinden üzmektedir. Bilhassa toplumuzun ilgi duyduğu Futbol müsabakalarında Hakemlerimize ve rakip sporculara karşı onur kırıcı, taciz edici ve fiili harekette bulunarak darp etmek girişimleri kabul edilemeyeceği gibi ülkemizde gelişmesini arzu ettiğimiz spora büyük darbe vurmaktadır.
Her sporseverin zevkle izlemek istediği ve neticesi ne olursa olsun futbol müsabakalarında hakemlerimize  veya rakip takım oyuncularına yapılan spor dışı girişimleri şiddetle kınıyoruz. Fair Play ruhundan uzak bu gibi olayları yaratan Yönetici, Antrenör, Sporcu taraftarlar hakkında Disiplin talimatları sonuna kadar işleteceği gibi hukuki yollar kullanılarak ve ilgili mahkemelere sevki için girişimlerde bulunulacaktır.

TFFHGD BARTIN ŞUBESİ